• The Mint

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • The King's Man

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Dune

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Yes Day

  • WandaVision

    ★★★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • A Garota Invisível

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★★

  • Fierce

    ★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • His House

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

  • The Gentlemen

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★★

  • Amor Assombrado

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Three Summers

    ★★★★

  • K-12

    ★★★

  • The Laundromat

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Trouble

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

  • Pacarrete

    ★★★★½

  • Men in Black: International

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Invisible Life

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • The Last Summer

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Perfect Date

    ★★

  • Horácio

    ★★½

  • Breakthrough

  • Shazam!

    ★★★★★

  • The Dirt

    ★★★

  • The Highwaymen

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★½