• The House

    ★★★

  • Anne

    ★★★★

  • Death to 2021

    ★★

  • A Very British Scandal

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Landscapers

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Robbo: The Bryan Robson Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Swan Song

    ★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★★

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Dopesick

    ★★★★

  • The Tender Bar

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Escape the Undertaker

    ★★

  • Maid

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Oasis - Knebworth 1996

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★

  • Help

    ★★★★

  • My Son

    ★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Vigil

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★★

  • Beckett

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • The North Water

    ★★★

  • Stillwater

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Fatherhood

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Together

    ★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Time

    ★★★★★