brando has logged 20 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mothra

Mothra

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rodan

Rodan

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
An Adventure in Space and Time

An Adventure in Space and Time

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Doctor Who: The Night of the Doctor

Doctor Who: The Night of the Doctor

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Who: The End of Time

Doctor Who: The End of Time

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Doctor Who: The Day of the Doctor

Doctor Who: The Day of the Doctor

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Runaway

Runaway

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gun Crazy

Gun Crazy

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry