Sort by

Brandon has logged 246 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★★½
Edit this entry  
27
Foreign Correspondent

Foreign Correspondent

1940
×
★★★★
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
24
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★
Edit this entry  
13
3 Men and a Baby

3 Men and a Baby

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fear

Fear

1946
×
★★
Edit this entry  
13
Black Beauty

Black Beauty

2020
×
★★½
Edit this entry  
06
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★
Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★½
Edit this entry  
29
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Suspense

Suspense

1946
×
★★★
Edit this entry  
28
Small Town Santa

Small Town Santa

2014
×
½
Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Peanut Butter Solution

The Peanut Butter Solution

1985
×
Read the review Edit this entry  
22
Run

Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Where the Sidewalk Ends

Where the Sidewalk Ends

1950
×
★★★½
Edit this entry  
15
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Seventh Victim

The Seventh Victim

1943
×
★★★
Edit this entry  
31
Phase IV

Phase IV

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wounds

Wounds

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Hackers

Hackers

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★
Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
We Bare Bears: The Movie

We Bare Bears: The Movie

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
They Won't Believe Me

They Won't Believe Me

1947
×
★★½
Edit this entry  
28
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gilda

Gilda

1946
×
★★★★★
Edit this entry