• Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Antoinette in the Cévennes

    ★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Greenland

    ★★½

  • Peninsula

    ★★★

  • The Rental

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • Frozen II

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★½

  • Monty and the Street Party

    ★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Proxima

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Rocks

    ★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

  • QT8: The First Eight

    ★★★½

  • Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½