Brae has logged 16 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Misbehaviour

Misbehaviour

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
Read the review Edit this entry  
26
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Villains

Villains

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
Read the review Edit this entry  
15
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry