• Cinderella

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • He's All That

    ★★★

  • Respect

    ★★★★★

  • Vivo

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Pray Away

    ★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★★★

  • Awake

    ★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Breaking Boundaries: The Science of Our Planet

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★★

  • Pride

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★½

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Stowaway

    ★★★★

  • Thunder Force

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★★

  • Major Grom: Plague Doctor

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Yes Day

    ★★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

    ★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Cherry

    ★★★★½

  • Chaos Walking

  • Scooby-Doo! The Sword and the Scoob

    ★★★

  • Flora & Ulysses

    ★★★½

  • Silk Road

    ★★★½

  • Breaking News in Yuba County

    ★★★★★

  • Fear of Rain

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Marvel's Behind the Mask

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • Tom & Jerry

    ★★½

  • The Mauritanian

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Palmer

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • Don't Tell a Soul

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wish You

    ★★★★½

  • Tribhanga

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • A Perfect Planet

    ★★★★★

  • Death to 2020

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★½

  • Funny Boy

    ★★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★½

  • The Prom

    ★★★★★

  • Superintelligence

    ★★★½