• Death to 2021

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Mayor Pete

    ½

  • Malignant

    ★½

  • Free Guy

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Pig

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ½

  • Friends: The Reunion

    ½

  • Mare of Easttown

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

  • The Scary of Sixty-First

    ½

  • Daddy’s Boy

  • Boss Level

    ½

  • Hillbilly Elegy

    ½

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Psycho Goreman

  • Hubie Halloween

    ½

  • Father of the Bride Part 3 (ish)

  • Cats & Dogs 3: Paws Unite

    ½

  • Nomadland

  • One Night in Miami...

    ★★½

  • Scoob!

    ½

  • Close Encounters of the Fifth Kind

    ★★½

  • Smiling Friends

    ★★★★

  • Murder Death Koreatown

  • Horse Girl

    ★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • The Outsider

  • 6 Underground

    ★★★

  • 1917

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Mister America

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ½

  • Midsommar

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Loqueesha

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Joan of Arc

  • First Love

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

  • Louis Theroux: Mothers on the Edge

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ½

  • Shazam!

    ★★★

  • Louis Theroux: The Night in Question

    ★★★★½

  • Honey Boy

  • Revenger

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★½

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★

  • Louis Theroux: Altered States

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • The Night Comes for Us

    ★★★½

  • Halloween

    ★★

  • Widows

    ★★★½

  • Dragged Across Concrete

  • Skin

    ½

  • Slender Man

    ½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★½