• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★½

  • Plan 9 from Outer Space

  • The Ghost Writer

    ★★★★

  • The Money Pit

    ★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • The Invitation

    ★★

  • The Courier

    ★★★½

  • The Words

    ★½

  • Santa Claus Conquers the Martians

  • On Her Majesty's Secret Service

    ★★★★

  • Manos: The Hands of Fate

    ½

  • House on Haunted Hill

    ★★★

  • The Devil Bat

    ★★

  • Halloween III: Season of the Witch

    ★★★

  • Nosferatu

    ★★★★★

  • Halloween II

    ★★★