Reggie has logged 140 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Dracula: Dead and Loving It

Dracula: Dead and Loving It

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Silent Running

Silent Running

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
17
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Public

The Public

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
Marvel One-Shot: All Hail the King

Marvel One-Shot: All Hail the King

2014
×
Read the review Edit this entry  
02
Life

Life

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
What About Bob?

What About Bob?

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Intruder

The Intruder

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
Read the review Edit this entry  
23
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
They Look Like People

They Look Like People

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fury

Fury

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
City Slickers

City Slickers

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Von Richthofen and Brown

Von Richthofen and Brown

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wag the Dog

Wag the Dog

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
For Your Consideration

For Your Consideration

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Private Eyes

The Private Eyes

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Mighty Wind

A Mighty Wind

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Edit this entry  
23
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry