• Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Hamilton

  • Smiling Friends

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Thus Spoke Kishibe Rohan 16: At a Confessional

  • 1917

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

  • The Irishman

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Nowhere, Nobody

  • The Christmas Chronicles

    ★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • ‎Thus Spoke Kishibe Rohan 2: Mutsu-kabe Hill

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Billy Star

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • First Reformed

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★½

  • Double King

  • The Disaster Artist

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Logan

    ★★★

  • Get Out

    ★★★

  • Passengers

    ★½

  • Moana

    ★★★

  • 13th

    ★★

  • Split

    ★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★

  • La La Land

    ★★★½

  • Suicide Squad

  • The Secret Life of Pets

    ★★

  • Finding Dory

    ★★½

  • The Neon Demon

    ★★★½

  • Keanu

    ★★

  • Zootopia

    ★★½

  • Deadpool

    ★★

  • Hail, Caesar!

    ★★

  • Manchester by the Sea

    ★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★½

  • Joy

    ★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • Look Who's Back

    ★★★

  • Hardcore Henry

    ★★★

  • Straight Outta Compton

  • The Lobster

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★

  • Kung Fury

    ★★½

  • The End of the Tour

    ★★½