bo has logged 31 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Heat

Heat

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Love

Love

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
27
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
13th

13th

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Semi-Pro

Semi-Pro

2008
×
Read the review Edit this entry  
25
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
BASEketball

BASEketball

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Selfie Dad

Selfie Dad

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Band Wagon

The Band Wagon

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
MacGruber

MacGruber

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gloria

Gloria

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
California Split

California Split

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blue Chips

Blue Chips

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
House of Games

House of Games

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
California Split

California Split

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry