gökhan has logged 61 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Charley Varrick

Charley Varrick

1973
×
★★★½
Edit this entry  
17
Enemy Mine

Enemy Mine

1985
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Friends of Eddie Coyle

The Friends of Eddie Coyle

1973
×
★★★★
Edit this entry  
01
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★
Edit this entry  
14
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Name of the Rose

The Name of the Rose

1986
×
★★★★
Edit this entry  
12
1917

1917

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Edit this entry  
10
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
09
A Bittersweet Life

A Bittersweet Life

2005
×
★★★½
Edit this entry  
08
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Secret of NIMH

The Secret of NIMH

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★
Edit this entry  
05
Colossus: The Forbin Project

Colossus: The Forbin Project

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Fabulous Baron Munchausen

The Fabulous Baron Munchausen

1962
×
★★★★
Edit this entry  
02
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Das Boot

Das Boot

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★½
Edit this entry  
31
To Be or Not to Be

To Be or Not to Be

1942
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ernest & Celestine

Ernest & Celestine

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sonatine

Sonatine

1993
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Face of Another

The Face of Another

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Executioner

The Executioner

1963
×
★★★★
Edit this entry  
26
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Edit this entry  
25
Night and the City

Night and the City

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
24
Tekkonkinkreet

Tekkonkinkreet

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
23
After Hours

After Hours

1985
×
★★★½
Edit this entry  
23
Shadows of Forgotten Ancestors

Shadows of Forgotten Ancestors

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mind Game

Mind Game

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Thief and the Cobbler

The Thief and the Cobbler

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Son of the White Mare

Son of the White Mare

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Macario

Macario

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Nine Queens

Nine Queens

2000
×
★★★★
Edit this entry  
18
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Private Life of Sherlock Holmes

The Private Life of Sherlock Holmes

1970
×
★★★½
Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Le Trou

Le Trou

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hourglass Sanatorium

The Hourglass Sanatorium

1973
×
★★★
Edit this entry