• Around Eggpuff

  • Death to 2021

    ★★½

  • Minnal Murali

    ★★★★

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Maa Oori Polimera

    ½

  • Akhanda

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Maanaadu

    ★★★½

  • Kadaseela Biriyani

    ★★★½

  • Garuda Gamana Vrishabha Vahana

  • Kurup

    ★★★

  • Kanakam Kaamini Kalaham

    ★★★½

  • Catching Killers

  • Annaatthe

    ½

  • Jai Bhim

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★

  • Eternals

    ★★

  • Vinodhaya Sitham

    ★½

  • Doctor

    ★★★

  • Mughizh

    ★★★★

  • House of Secrets: The Burari Deaths

  • The Manor

    ★★½

  • Republic

  • There's Someone Inside Your House

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Love Story

    ★★

  • Kodiyil Oruvan

    ★½

  • Cry Macho

    ★★★½

  • Dikkiloona

    ★★★

  • Spencer

  • Malignant

    ★★

  • Raja Raja Chora

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Navarasa

    ★½

  • Free Guy

  • Thittam Irandu

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★★½

  • Old

    ★★½

  • Narappa

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Cold Case

    ★★½

  • Jagame Thandhiram

    ★★½

  • Blush

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cinema Bandi

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • ARCANE

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Ajeeb Daastaans

  • Karnan

  • Vakeel Saab

  • Nayattu

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

  • Nobody

  • Gaia

    ★★★½

  • Coming 2 America

  • Moxie

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Uppena

  • The Map of Tiny Perfect Things

  • Pleasure

    ★★½

  • WandaVision

  • The Dig

  • Master