Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Patrick

Patrick

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Brave

Brave

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ted

Ted

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
Read the review Edit this entry  
18
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
Read the review Edit this entry