BobGanoush has logged 26 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sia, the Myth of the Python

Sia, the Myth of the Python

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Man Called Blade

A Man Called Blade

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Kingdom

The Kingdom

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zombie Tidal Wave

Zombie Tidal Wave

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Haunting

The Haunting

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
8MM

8MM

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Un Flic

Un Flic

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Flower and the Sword

The Flower and the Sword

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
In Order of Disappearance

In Order of Disappearance

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cut-Throats Nine

Cut-Throats Nine

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Highway to Hell

Highway to Hell

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beyond Lemuria

Beyond Lemuria

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wolf Guy

Wolf Guy

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Phobe: The Xenophobic Experiments

Phobe: The Xenophobic Experiments

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Visitor

The Visitor

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Stolen

Stolen

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Wronged Man

The Wronged Man

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Day of the Outlaw

Day of the Outlaw

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry