BobGanoush has logged 213 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Anaconda

Anaconda

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Orpheus

Black Orpheus

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Revelation

Revelation

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wolf Warrior

Wolf Warrior

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Assassin 33 A.D.

Assassin 33 A.D.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ugetsu

Ugetsu

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Angels Fallen

Angels Fallen

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Divination

Divination

2012
×
Read the review Edit this entry  
19
Jinn

Jinn

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
Alienator

Alienator

1990
×
Read the review Edit this entry  
18
Drug War

Drug War

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Vlad the Impaler

Vlad the Impaler

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
I, Frankenstein

I, Frankenstein

2014
×
Read the review Edit this entry  
02
Legion of Iron

Legion of Iron

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Exiled

Exiled

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bāhubali 2: The Conclusion

Bāhubali 2: The Conclusion

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bāhubali: The Beginning

Bāhubali: The Beginning

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rock the Casbah

Rock the Casbah

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cops vs. Thugs

Cops vs. Thugs

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
After Earth

After Earth

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Fate of Swordsman

The Fate of Swordsman

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Election

Election

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lake of Dracula

Lake of Dracula

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Inferno

Inferno

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jeruzalem

Jeruzalem

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Pledge Night

Pledge Night

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Night Killer

Night Killer

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bit

Bit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Amsterdamned

Amsterdamned

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shrooms

Shrooms

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dracula, Lord of the Damned

Dracula, Lord of the Damned

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Devil's Rain

The Devil's Rain

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Sand

The Sand

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mausoleum

Mausoleum

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry