• The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Swallow

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • For Sama

    ★★★★

  • Dumbo

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • Driveways

    ★★★★

  • Bait

    ★★★★

  • Fourteen

    ★★★★

  • Clemency

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • The Queen's Corgi

  • Fyre Fraud

    ★★

  • Escape Room

    ★★

  • Holmes & Watson

  • Vice

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Nativity Rocks!

  • Puppy Star Christmas

  • Bird Box

    ★★

  • Gypsy's Revenge

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Dummycrats

    ★★★★★

  • Twisted Pair

  • Green Book

    ★★

  • High Life

    ★★

  • Halloween

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★

  • First Man

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • The Wrong Cruise

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • The First Purge

    ★★

  • Stalked by My Doctor: Patient's Revenge

    ★★

  • Hurricane Bianca: From Russia with Hate

  • Knife+Heart

    ★★★

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Show Dogs

  • Pup Star: World Tour

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Dominion

    ★★★

  • Sherlock Gnomes

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Death Wish

    ★★

  • A Wrinkle in Time

  • The Wolf House

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • The Cloverfield Paradox

  • Black Panther

    ★★

  • Madeline's Madeline

    ★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★