will-am has logged 30 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scarecrow

Scarecrow

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Tree of Wooden Clogs

The Tree of Wooden Clogs

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
M*A*S*H

M*A*S*H

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Amour

Amour

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Birds, the Bees and the Italians

The Birds, the Bees and the Italians

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ballad of Narayama

The Ballad of Narayama

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Class

The Class

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dheepan

Dheepan

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Piano

The Piano

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The White Ribbon

The White Ribbon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Padre Padrone

Padre Padrone

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Silent World

The Silent World

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Kagemusha

Kagemusha

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Viridiana

Viridiana

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Winter Sleep

Winter Sleep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Master

The Master

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Grandmaster

The Grandmaster

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
My Blueberry Nights

My Blueberry Nights

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
2046

2046

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Russian Ark

Russian Ark

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry