will-am has logged 292 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Education

Education

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fourteen

Fourteen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Nest

The Nest

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Relic

Relic

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Time

Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
1313: Wicked Stepbrother

1313: Wicked Stepbrother

2011
×
Read the review Edit this entry  
16
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shirley

Shirley

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
First Cow

First Cow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The General

The General

1926
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry