Brandon has logged 16 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Other People's Money

Other People's Money

1991
×
★★
Edit this entry  
29
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Poseidon Adventure

The Poseidon Adventure

1972
×
★★★½
Edit this entry  
25
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Woman in the Dunes

Woman in the Dunes

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Waves

Waves

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Life and Times of Judge Roy Bean

The Life and Times of Judge Roy Bean

1972
×
★★★½
Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry