bluevoid has logged 217 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Education

Education

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Moolaadé

Moolaadé

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Golden Coach

The Golden Coach

1952
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Ceddo

Ceddo

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Towering Inferno

The Towering Inferno

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Soldier of Orange

Soldier of Orange

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Goddess

The Goddess

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Eve's Bayou

Eve's Bayou

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Barren Lives

Barren Lives

1963
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Crying Game

The Crying Game

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Rapture

The Rapture

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Man of Iron

Man of Iron

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Romper Stomper

Romper Stomper

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Man of Marble

Man of Marble

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bull Durham

Bull Durham

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Alamar

Alamar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
You Can Count on Me

You Can Count on Me

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
Read the review Edit this entry  
22
Song at Midnight

Song at Midnight

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cat People

Cat People

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Butcher

The Butcher

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Chinese Ghost Story

A Chinese Ghost Story

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dracula

Dracula

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
Read the review Edit this entry  
02
Bigger Than Life

Bigger Than Life

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
They Live by Night

They Live by Night

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry