Raúl has logged 340 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Skeleton of Mrs. Morales

The Skeleton of Mrs. Morales

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Eugenia

Eugenia

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Life Itself

Life Itself

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
La Incertidumbre

La Incertidumbre

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Remains of the Day

The Remains of the Day

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jerry Seinfeld: I'm Telling You for the Last Time

Jerry Seinfeld: I'm Telling You for the Last Time

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lost Brother

The Lost Brother

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Larry David: Curb Your Enthusiasm

Larry David: Curb Your Enthusiasm

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gravity

Gravity

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hand

The Hand

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Bar

The Bar

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Calibre

Calibre

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Las rancheras

Las rancheras

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I'll Wait for the Next One...

I'll Wait for the Next One...

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Down to the Bone

Down to the Bone

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
John Carpenter: The Man and His Movies

John Carpenter: The Man and His Movies

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Man Up

Man Up

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Brillo Box (3¢ off)

Brillo Box (3¢ off)

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Plague Dogs

The Plague Dogs

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
National Lampoon's European Vacation

National Lampoon's European Vacation

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Toc Toc

Toc Toc

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry