• Escape Room: Tournament of Champions

  • 8th Annual On Cinema Oscar Special

    ★★★★

  • Our Cinema Ninth Annual Oscar Special

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★

  • Soul

    ★★

  • The Kid Detective

    ★★★

  • Class Action Park

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The Last Dance

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

    ★★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • The Fall

    ★★★

  • Craig Fixada America

    ★★★★

  • Mister America

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★

  • First Cow

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • The Banana Splits Movie

  • Midsommar

    ★★

  • Parasite

    ★★★

  • Atlantics

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★

  • I'm Killing It!!!

    ★★★★

  • The Bob Emergency

    ★★★★

  • Us

    ★★

  • The New ‘On Cinema’ Oscar Special

    ★★★★

  • The Search for the Saddest Punt in the World

    ★★★

  • Paddleton

    ★★

  • The Souvenir

    ★★★

  • Harpoon

    ★★

  • Native Son

    ★★★

  • Escape Room

  • My First Film

    ★★★★

  • Bros. Last Call

  • Happy New Year, Colin Burstead

    ★★

  • High Life

    ★★

  • The Row

  • Cam

    ★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Burning

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★

  • Most Likely to Murder

  • Support the Girls

    ★★★★

  • Relaxer

    ★★

  • The 5th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Juliet, Naked

    ★★

  • Mandy

  • Searching

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • The Trial

    ★★★★★

  • The Woods

  • Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

    ★★

  • Dead Body

    ★★

  • The Super

  • Truth or Dare

  • Voyeur

  • Gerald's Game

    ★★

  • Downsizing

    ★★

  • The Ritual

    ★★

  • Haunters: The Art of the Scare

    ★★

  • It

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Bad Match

    ★★