MDj has logged 246 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Venom

Venom

2018
×
★★½
Edit this entry  
31
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Becky

Becky

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Hellboy

Hellboy

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cowboys & Aliens

Cowboys & Aliens

2011
×
★★
Edit this entry  
28
John Carter

John Carter

2012
×
★★½
Edit this entry  
28
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Edit this entry  
26
Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time

2010
×
★½
Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★½
Edit this entry  
24
Run

Run

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Edit this entry  
23
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Read the review Edit this entry  
21
The Croods

The Croods

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
Fatman

Fatman

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★½
Edit this entry  
16
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Ice Age: Collision Course

Ice Age: Collision Course

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Constantine

Constantine

2005
×
★★½
Edit this entry  
15
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ice Age: Continental Drift

Ice Age: Continental Drift

2012
×
★★
Edit this entry  
12
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

2009
×
★★½
Edit this entry  
11
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★
Edit this entry  
08
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★½
Edit this entry  
07
Ice Age: The Meltdown

Ice Age: The Meltdown

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Punisher

The Punisher

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★
Edit this entry  
02
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★½
Edit this entry  
28
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★
Edit this entry  
26
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★½
Edit this entry  
23
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★½
Edit this entry