Bloodygoodjune has logged 57 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Monster Party

Monster Party

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Inheritance

Inheritance

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ruin Me

Ruin Me

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Thing

The Thing

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Employee of the Month

Employee of the Month

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shook

Shook

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bad Match

Bad Match

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sexy Evil Genius

Sexy Evil Genius

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Phantoms

Phantoms

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Party

Halloween Party

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cooties

Cooties

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sadistic Intentions

Sadistic Intentions

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Tentacles

Tentacles

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blood Fest

Blood Fest

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bloody Hell

Bloody Hell

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Star Light

Star Light

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Amaranth

The Amaranth

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Space Sweepers

Space Sweepers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry