Dogfood Williams has logged 117 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Red Chapel

The Red Chapel

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Three-Head Monster

Three-Head Monster

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Centipede Horror

Centipede Horror

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The White Reindeer

The White Reindeer

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Saving Christmas

Saving Christmas

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
Troll 2

Troll 2

1990
×
Read the review Edit this entry  
22
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Blair Thumb

The Blair Thumb

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Riding the Bus with My Sister

Riding the Bus with My Sister

2005
×
Read the review Edit this entry  
11
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Incident

The Incident

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
White Bird in a Blizzard

White Bird in a Blizzard

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Berserk

Berserk

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tesla

Tesla

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Girls' Last Tour

Girls' Last Tour

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Human Tornado

The Human Tornado

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cheerleader Camp

Cheerleader Camp

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Murder in the Woods

Murder in the Woods

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Gen-X Cops

Gen-X Cops

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Others

The Others

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Powder

Powder

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
XXXL: The John Holmes Story

XXXL: The John Holmes Story

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Burnt Orange Heresy

The Burnt Orange Heresy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry