jos has logged 17 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Target Shoots First

The Target Shoots First

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Zola

Zola

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jasper Mall

Jasper Mall

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spaceship Earth

Spaceship Earth

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Edit this entry  
14
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
John Lewis: Good Trouble

John Lewis: Good Trouble

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
American History X

American History X

1998
×
★★
Read the review Edit this entry