• Luca

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★½

  • Class Action Park

    ★★½

  • Hamilton

    ★½

  • Rhubarb

    ★★

  • Normal People

  • John Lewis: Good Trouble

    ★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Spaceship Earth

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★★½

  • Jasper Mall

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★

  • Spree

    ★★½

  • Boys State

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Joker

  • Waves

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Yesterday

    ★★

  • Avengers: Endgame

  • Booksmart

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Leaving Neverland

  • Greener Grass

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Kenny

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Whack World

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★½

  • Dirty Computer

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★

  • Never Goin' Back

    ★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★½

  • Super Size Me 2: Holy Chicken!

    ★★★★

  • mother!

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★