Houston has logged 11 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry