• The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Dune

    ★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Gaia

    ★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Wrong Turn

    ★★

  • Midnight at the Magnolia

    ★½

  • Holidate

  • Run

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

  • Dark Waters

    ★★

  • Queen & Slim

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ½

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Hustlers

    ★★

  • Blood Quantum

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • There Are No Fakes

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • The Vast of Night

    ★★½

  • The Lodge

    ★★½

  • Fyre

    ★★

  • Fyre Fraud

    ★★

  • Glass

    ★★

  • Maniac

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★★

  • The Wind

    ★★½

  • The Nightingale

    ★★★★

  • The Predator

    ★★½

  • Suspiria

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Under the Silver Lake

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • The Rachel Divide

    ★★

  • Rampage

    ★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★½

  • Ready Player One

    ★½

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Game Night

    ★★

  • Annihilation

    ★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★½

  • Black Panther

    ★★½

  • Kusama : Infinity

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★½