Ruairi has logged 24 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Safe House

Safe House

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Devil

Devil

2010
×
★★★
Edit this entry  
17
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
Rave Macbeth

Rave Macbeth

2001
×
Read the review Edit this entry  
16
Project Power

Project Power

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
07
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bedazzled

Bedazzled

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Countdown

Countdown

2019
×
★½
Edit this entry  
04
The Suckling

The Suckling

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry