Ruairi has logged 344 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The House on Sorority Row

The House on Sorority Row

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fear

Fear

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Name of the Rose

The Name of the Rose

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Reign of the Supermen

Reign of the Supermen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Death of Superman

The Death of Superman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Suicide Squad: Hell to Pay

Suicide Squad: Hell to Pay

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Teen Titans: The Judas Contract

Teen Titans: The Judas Contract

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
★½
Edit this entry  
15
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Justice League vs. Teen Titans

Justice League vs. Teen Titans

2016
×
★★½
Edit this entry  
13
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
La luna

La luna

2011
×
★★★★
Edit this entry  
10
Piper

Piper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Long Weekend

Long Weekend

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★½
Edit this entry  
30
Batman: Bad Blood

Batman: Bad Blood

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Batman vs. Robin

Batman vs. Robin

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Justice League: Throne of Atlantis

Justice League: Throne of Atlantis

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Son of Batman

Son of Batman

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Justice League: War

Justice League: War

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Anaconda

Anaconda

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Con Air

Con Air

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Frailty

Frailty

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Ninth Gate

The Ninth Gate

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Sheriff

The Sheriff

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Vampire Academy

Vampire Academy

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry