Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Son of the White Mare

Son of the White Mare

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Fire and Ice

Fire and Ice

1983
×
★★★½
Edit this entry  
06
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Casino

Casino

1995
×
★★★½
Edit this entry  
02
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Edit this entry  
02
Clockers

Clockers

1995
×
★★★½
Edit this entry  
01
Blue Story

Blue Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★½
Edit this entry  
29
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Edit this entry  
28
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★½
Edit this entry  
27
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Edit this entry  
27
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★½
Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Edit this entry  
21
Panic

Panic

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Cluny Brown

Cluny Brown

1946
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Leatherface

Leatherface

2017
×
★½
Edit this entry  
15
RoboCop 3

RoboCop 3

1993
×
★★
Edit this entry  
15
Allegiant

Allegiant

2016
×
Edit this entry  
13
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Cape Fear

Cape Fear

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Niagara

Niagara

1953
×
★★★½
Edit this entry  
12
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Till the End of Time

Till the End of Time

1946
×
★★★★
Edit this entry  
07
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★
Edit this entry  
03
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
02
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Edit this entry  
31
The Fate of Lee Khan

The Fate of Lee Khan

1973
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Peter Rabbit 2: The Runaway

Peter Rabbit 2: The Runaway

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Semi-Pro

Semi-Pro

2008
×
★★½
Edit this entry  
17
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★½
Edit this entry