BjorkShandy has logged 120 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sukiyaki Western Django

Sukiyaki Western Django

2007
×
★★
Read prior review Edit this entry  
31
Creating Rem Lezar

Creating Rem Lezar

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Quest

The Quest

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Like a Dragon

Like a Dragon

2007
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★
Edit this entry  
27
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sun Scarred

Sun Scarred

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ace Ventura Jr: Pet Detective

Ace Ventura Jr: Pet Detective

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
We Were Hardly More Than Children

We Were Hardly More Than Children

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Tales of a Future Past

Tales of a Future Past

2017
×
★★
Edit this entry  
25
Pizzly Bear

Pizzly Bear

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
Some Dark Place

Some Dark Place

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Pulling Up Roots

Pulling Up Roots

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Within a Stone's Throw

Within a Stone's Throw

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Annie Lloyd

Annie Lloyd

2008
×
★★★★
Edit this entry  
24
Little Spirits

Little Spirits

2005
×
★★★
Edit this entry  
24
An Open Secret

An Open Secret

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
One Wheel Dance

One Wheel Dance

2007
×
★★★
Edit this entry  
24
All About a Girl

All About a Girl

2004
×
★★★
Edit this entry  
24
Why Not a Sparrow

Why Not a Sparrow

2002
×
★★★
Edit this entry  
24
Oh, Rapunzel

Oh, Rapunzel

1996
×
★★★½
Edit this entry  
24
Suburbs of Eden

Suburbs of Eden

1992
×
★★★★
Edit this entry  
24
Not a Jealous Bone

Not a Jealous Bone

1987
×
★★★★
Edit this entry  
24
Beneath the Skin

Beneath the Skin

1981
×
★★★★
Edit this entry  
24
Hang 'em High

Hang 'em High

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Bridge

The Bridge

2006
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Of Mice and Men

Of Mice and Men

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Imprint

Imprint

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★
Edit this entry  
21
Dennis the Menace

Dennis the Menace

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Valley of Gwangi

The Valley of Gwangi

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gates of Heaven

Gates of Heaven

1978
×
★★★★
Edit this entry  
20
FIT

FIT

2010
×
★★★
Edit this entry  
20
Slappy and the Stinkers

Slappy and the Stinkers

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Saving Shiloh

Saving Shiloh

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Ghoul

The Ghoul

1933
×
★★
Edit this entry  
19
Like a Dragon: Prologue

Like a Dragon: Prologue

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★
Edit this entry  
19
The Lion King 1½

The Lion King 1½

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shiloh 2: Shiloh Season

Shiloh 2: Shiloh Season

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lion King II: Simba's Pride

The Lion King II: Simba's Pride

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shiloh

Shiloh

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry