Brennan has logged 268 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
News of the World

News of the World

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Ref

The Ref

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Turning

The Turning

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Binge

The Binge

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Seven Stages to Achieve Eternal Bliss

Seven Stages to Achieve Eternal Bliss

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wander Darkly

Wander Darkly

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
God Bless America

God Bless America

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Son of Frankenstein

Son of Frankenstein

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dracula's Daughter

Dracula's Daughter

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Richard Pryor: Omit the Logic

Richard Pryor: Omit the Logic

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Belushi

Belushi

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry