• La Belle Époque

    ★★★★

  • The House

    ★★★★½

  • The Party

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Short Calf Muscle

    ★★★½

  • Kundun

    ★★★★

  • The Thin Man

    ★★★★

  • What We Left Unfinished

    ★★★★

  • Our Modern Maidens

    ★★★½

  • One Way Passage

    ★★★★

  • Yellow Fever

    ★★★★

  • Men & Chicken

    ★★★½

  • A Letter to Three Wives

    ★★★★

  • Like Flying

    ★★★★

  • What Sex Am I?

    ★★★

  • The Willmar 8

    ★★★★

  • Ali in Wonderland

    ★★★★

  • Jean-Pierre's Mouth

    ★★½