• Scream

    ★★★★½

  • Monica and Friends: Lessons

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★½

  • He's All That

  • The Green Knight

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Last Romantics of the World

    ★★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • Miss Americana

  • À Beira do Planeta Mainha Soprou a Gente

    ★★★★★

  • My Mom is a Character 3

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Jumanji: The Next Level

  • Les Misérables: The Staged Concert

  • Charlie's Angels

  • Frozen II

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Harriet

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • The Goldfinch

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

  • The Two Popes

  • It Chapter Two

    ★★

  • Heroic Losers

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Monica and Friends: Lessons

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★

  • Men in Black: International

  • Dark Phoenix

  • Ma

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

  • Bacurau

  • The Hustle

  • Yesterday

  • Tolkien

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

  • Isn't It Romantic

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

  • Minha Vida em Marte

  • Vice

  • Dumplin'

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Cine Holliúdy 2: A Chibata Sideral

  • The Nutcracker and the Four Realms

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

  • Halloween

    ★★★½

  • A Star Is Born