• Captain America: Civil War

    ★★½

  • Hannibal Buress: Hannibal Takes Edinburgh

  • Beyond the Call to Duty

    ½

  • This House Has People in It

  • Miss Stevens

    ★★★

  • Deadpool

    ★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • Norm of the North

    ½

  • 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

    ★★½

  • Love Is the Message, the Message Is Death

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • In the Heart of the Sea

    ★★

  • Gamera

  • The Martian

    ★★★

  • Maze Runner: The Scorch Trials

  • Room

    ★★★

  • Most Likely to Die

  • Sinister 2

    ★½

  • The Lobster

    ★★★★

  • Jurassic World

    ★★

  • Cowboys vs. Dinosaurs

    ½

  • Green Room

    ★★★½

  • Pitch Perfect 2

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★

  • sickening chair games

  • Breaking a Monster

    ★★★

  • Message of Greetings: Prix suisse / My Thanks / Dead or Alive

  • The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

    ★★½

  • The Wolfpack

    ★★★

  • The End of the Tour

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Night at the Museum: Secret of the Tomb

  • Unedited Footage of a Bear

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • Banksy Does New York

    ★★½

  • Dumb and Dumber To

    ½

  • Penguins of Madagascar

  • Over the Garden Wall

  • Too Many Cooks

  • Big Hero 6

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★½

  • The Maze Runner

  • While We're Young

    ★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • The Giver

  • Guardians of the Galaxy

    ★★

  • Jersey Boys

    ★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★

  • A Million Ways to Die in the West

    ½

  • Goodbye to Language

    ★★★½

  • It Follows

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

  • God's Not Dead

    ½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★½

  • Creep

    ★★★½

  • The Lego Movie

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Our RoboCop Remake

  • Bath House

  • Boyhood

    ★★★★

  • The Nut Job

  • The Babadook

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • Nymphomaniac: Vol. II

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★★

  • Live Forever as You Are Now with Alan Resnick

  • Anchorman 2: The Legend Continues

    ★½

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Frozen

    ★★