Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Godzilla vs. Mothra

Godzilla vs. Mothra

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Che: Part Two

Che: Part Two

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hackers

Hackers

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Fungi

Fantastic Fungi

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Che: Part One

Che: Part One

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spookley and the Christmas Kittens

Spookley and the Christmas Kittens

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Spookley the Square Pumpkin

Spookley the Square Pumpkin

2004
×
Read the review Edit this entry  
06
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Man Push Cart

Man Push Cart

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rope

Rope

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
Read the review Edit this entry  
03
Le Beau Serge

Le Beau Serge

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dude, Where's My Car?

Dude, Where's My Car?

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Encounters at the End of the World

Encounters at the End of the World

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Garlic Is as Good as Ten Mothers

Garlic Is as Good as Ten Mothers

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Alpha Dog

Alpha Dog

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Incredibly True Adventure of Two Girls in Love

The Incredibly True Adventure of Two Girls in Love

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Good Boys

Good Boys

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Control

Control

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Waterworld

Waterworld

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
La Collectionneuse

La Collectionneuse

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Project X

Project X

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Godzilla vs. Biollante

Godzilla vs. Biollante

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Return of Godzilla

The Return of Godzilla

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dune

Dune

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Grand Bizarre

The Grand Bizarre

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Boogie-Doodle

Boogie-Doodle

1940
×
Edit this entry  
12
The Last Movie

The Last Movie

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pavement: Slow Century

Pavement: Slow Century

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry