Will has logged 60 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Revenge

Revenge

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Drug War

Drug War

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Adventures of Milo and Otis

The Adventures of Milo and Otis

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Up

Up

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
In Cold Blood

In Cold Blood

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Report

The Report

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
News from Home

News from Home

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hotel Monterey

Hotel Monterey

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
King of New York

King of New York

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Eastern Condors

Eastern Condors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Female Prisoner Scorpion: #701's Grudge Song

Female Prisoner Scorpion: #701's Grudge Song

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
La Chambre

La Chambre

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Winnie the Pooh

Winnie the Pooh

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mysterious Object at Noon

Mysterious Object at Noon

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Female Prisoner Scorpion: Beast Stable

Female Prisoner Scorpion: Beast Stable

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Assassin

The Assassin

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Summer of Sam

Summer of Sam

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Best Years of Our Lives

The Best Years of Our Lives

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tangled

Tangled

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Insiang

Insiang

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Viy

Viy

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Chi-Raq

Chi-Raq

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Second Mother

The Second Mother

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry