Will has logged 571 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kagemusha

Kagemusha

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The New World

The New World

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
All Monsters Attack

All Monsters Attack

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
New York Stories

New York Stories

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
That Night's Wife

That Night's Wife

1930
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Sword of Doom

The Sword of Doom

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Destroy All Monsters

Destroy All Monsters

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Show Boat

Show Boat

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
La Collectionneuse

La Collectionneuse

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rififi

Rififi

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Son of Godzilla

Son of Godzilla

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
37 Seconds

37 Seconds

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fanny

Fanny

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ebirah, Horror of the Deep

Ebirah, Horror of the Deep

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Legend of the Mountain

Legend of the Mountain

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
To Sleep with Anger

To Sleep with Anger

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Alice in the Cities

Alice in the Cities

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Ladykillers

The Ladykillers

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Invasion of Astro-Monster

Invasion of Astro-Monster

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
WarGames

WarGames

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mountains May Depart

Mountains May Depart

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Claudine

Claudine

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wages of Fear

The Wages of Fear

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
My Night at Maud's

My Night at Maud's

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghidorah, the Three-Headed Monster

Ghidorah, the Three-Headed Monster

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Walk Cheerfully

Walk Cheerfully

1930
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sansho the Bailiff

Sansho the Bailiff

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry