• Kung Fu Panda 2

    ★★★½

  • X-Men: First Class

    ★★★★

  • Thor

    ★★★½

  • Fast Five

    ★★★½

  • The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

    ★★★

  • Megamind

    ★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★★½

  • The Social Network

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Toy Story 3

    ★★★★½

  • Shrek Forever After

    ★★★

  • Iron Man 2

    ★★★½

  • Shutter Island

    ★★★★★

  • Sherlock Holmes

    ★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★½

  • Zombieland

    ★★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★★

  • Terminator Salvation

    ★★★

  • Up

    ★★★★★

  • X-Men Origins: Wolverine

    ★★★

  • Fast & Furious

    ★★★

  • Knowing

    ★★★

  • Coraline

    ★★★★½

  • Pineapple Express

    ★★★★

  • Star Wars: The Clone Wars

    ★★★

  • Step Brothers

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • WALL·E

    ★★★★★

  • The Incredible Hulk

    ★★★

  • Kung Fu Panda

    ★★★½

  • The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

    ★★★

  • The Boy in the Striped Pyjamas

    ★★★★½

  • Iron Man

    ★★★★½

  • I Am Legend

    ★★★½

  • Bee Movie

    ★★★

  • Superbad

    ★★★★½

  • The Bourne Ultimatum

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★½

  • Live Free or Die Hard

    ★★★

  • Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

    ★★½

  • Shrek the Third

    ★★★

  • Spider-Man 3

    ★★★½

  • Hot Fuzz

    ★★★★½

  • Click

    ★★★

  • The Fast and the Furious: Tokyo Drift

    ★★★

  • X-Men: The Last Stand

    ★★½

  • Over the Hedge

    ★★★

  • Cars

    ★★★★

  • The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

    ★★★½

  • Kronk's New Groove

    ★★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★

  • The 40 Year Old Virgin

    ★★★½

  • Fantastic Four

    ★★★

  • Batman Begins

    ★★★★½

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★★★½

  • The SpongeBob SquarePants Movie

    ★★★½

  • The Incredibles

    ★★★★½

  • The Bourne Supremacy

    ★★★★

  • The Notebook

    ★★★★

  • Spider-Man 2

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★

  • Shrek 2

    ★★★½

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★½

  • Shaun of the Dead

    ★★★★½

  • The Cat in the Hat

    ★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★½

  • Terminator 3: Rise of the Machines

    ★★★

  • 2 Fast 2 Furious

    ★★★

  • Finding Nemo

    ★★★★★

  • X2

    ★★★½

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★★