Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Knowing

Knowing

2009
×
★★★
Edit this entry  
05
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Belle's Magical World

Belle's Magical World

1998
×
★★
Edit this entry  
25
Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

1997
×
★★½
Edit this entry  
24
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★
Edit this entry  
21
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Edit this entry  
25
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★★
Edit this entry  
22
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
19
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Kronk's New Groove

Kronk's New Groove

2005
×
★★★
Edit this entry  
13
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Edit this entry  
11
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Click

Click

2006
×
★★★
Edit this entry  
05
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry  
05
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★
Edit this entry  
04
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★
Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
06
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
A Good Day to Die Hard

A Good Day to Die Hard

2013
×
★★
Edit this entry  
31
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Inbetweeners 2

The Inbetweeners 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Edit this entry