• Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Loki

    ★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Her Name Was Jo

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Tolkien

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Reign of the Supermen

  • Glass

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Mortal Engines

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • The Princess Switch

  • Dragon Ball Super: Broly

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • Outlaw King

    ★★★★½

  • The Death of Superman

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Tomb Raider

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★