• Maid

    ★★★★

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Once Upon a Time in Queens

    ★★★★

  • Dune

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★

  • America: The Motion Picture

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

  • Halston

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Q: Into the Storm

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Brian Regan: On the Rocks

    ★★★½

  • Allen v. Farrow

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Orange Years: The Nickelodeon Story

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★★½

  • Let Him Go

    ★★★★

  • Sarah Cooper: Everything's Fine

    ★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★½

  • An Evening with Tim Heidecker

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Totally Under Control

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • French Exit

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

  • The Comey Rule

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Choice 2020: Trump vs. Biden

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • #UNFIT: The Psychology of Donald Trump

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Bill & Ted Face the Music

  • Tenet

    ★★★★½

  • Class Action Park

  • High Score

    ★★★½

  • Skin: A History of Nudity in the Movies

    ★★★½

  • Ted Skates

    ★½

  • Fear City: New York vs The Mafia

  • Gamemaster

    ★★