• Cheaper by the Dozen 2

    ½

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★

  • Batman Begins

    ★★★★½

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★★★★

  • Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

    ★★★★

  • Spider-Man 2

    ★★★★★

  • DodgeBall: A True Underdog Story

    ★★★★

  • Napoleon Dynamite

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★½

  • Cheaper by the Dozen

    ★★½

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★½

  • Catch Me If You Can

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★

  • Spider-Man

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★

  • Fight Club

    ★★★½

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ★★★

  • Fear and Loathing in Las Vegas

    ★★★★

  • Casino

    ★★★★½

  • Pulp Fiction

    ★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★

  • Wayne's World

    ★★★★½

  • Misery

    ★★★

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★½

  • Return of the Jedi

    ★★★½

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★½

  • Star Wars

    ★★★★