• The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Justice League

    ½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Haikyuu!! Movie 4: Battle of Concepts

    ★★★★½

  • Haikyuu!! Movie 3: Genius and Sense

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • Deadpool

    ★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Haikyuu!! Movie 2: Winners and Losers

    ★★★★½

  • The Martian

    ★★★

  • Haikyuu!! The Movie: The End and the Beginning

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★½

  • Interstellar

    ★★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★★

  • Man of Steel

    ★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★½

  • The Avengers

    ★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★

  • X-Men: First Class

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★★★½

  • Submarine

    ★★★★½

  • The Other Guys

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★½

  • Inception

    ★★★★½

  • Step Brothers

    ★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Superbad

    ★★★★★

  • Transformers

    ★★★

  • Spider-Man 3

    ★★★½

  • Sunshine

    ★★★½

  • The Fast and the Furious: Tokyo Drift

    ★★★★★

  • Cheaper by the Dozen 2

    ½

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★

  • Batman Begins

    ★★★★½

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★★★★

  • Spider-Man 2

    ★★★★★

  • DodgeBall: A True Underdog Story

    ★★★★

  • Napoleon Dynamite

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★½

  • Cheaper by the Dozen

    ★★½

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★½

  • Catch Me If You Can

    ★★★★