julissa has logged 61 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Polaroid

Polaroid

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A.M.I.

A.M.I.

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Looking for Alaska

Looking for Alaska

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Edit this entry  
01
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Eden

Eden

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Client List

The Client List

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The I-Land

The I-Land

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Trojan War

Trojan War

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Upside

The Upside

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Failure to Launch

Failure to Launch

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Falling Inn Love

Falling Inn Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Ugly Truth

The Ugly Truth

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Naked

Naked

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Otherhood

Otherhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spanglish

Spanglish

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Traffik

Traffik

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Every Day

Every Day

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Father's Nightmare

A Father's Nightmare

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ma

Ma

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry