Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Angela

Angela

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
25
John of God: The Crimes of a Spiritual Healer

John of God: The Crimes of a Spiritual Healer

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Women Reply

Women Reply

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Four Roads

Four Roads

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Wind

Wind

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Sweat

Sweat

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Resident Evil: Infinite Darkness

Resident Evil: Infinite Darkness

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Us Again

Us Again

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
★★
Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Loki

Loki

2021
×
★½
Edit this entry  
02
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Loki

Loki

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Loki

Loki

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
Edit this entry  
30
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Genius Loci

Genius Loci

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Opera

Opera

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Yes-People

Yes-People

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry